Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Klinicky testované účinky a dermálna tolerancia

Bez chemických prísad a konzervantov

zdieľanie

fanúšikovia

AKCIA V E-SHOPE
Repíková masť - Dr.Dudek

REPÍKOVÁ MASŤ - Dr.Dudek

  • vhodné pre citlivú, suchú a normálnu pleť
  • silné sťahujúce a hojivé účinky
  • dezinfekčné a protizápalové účinky
  • ochrana a obnova suchej, citlivej a podráždenej pleti
  • lepšie hojenie drobných poškodení pleti
  • na masáže lýtok pri kŕčových žilách
  • úľava pri zapareninách a preležaninách(aj pre deti)
  • vhodné na krčové žily a hemoroidy
  • pomáha hojiť popáleniny, ekzémy a mokvajúce rany
  • lepšie hojenie jaziev

Zloženie: extrakt z vňate repíka lekárskeho, včelí vosk, levanduľová silica, vitamín E, tavená odstredená masť

Objem: 50ml

Lekcia z herbára + skúsenosti z tradičného ľudového liečiteľstva:

Repík lekársky (Agrimonia eupatoria L.) - nenápadný bylinný pomocník

Obsahuje nielen triesloviny so zvieravými a sťahujúcimi účinkami, ale aj horčiny, flavónové farbivá, silice, kyselinu kremičitú a fytoncídne látky, schopné potláčať niektoré kmene mykobaktérií. Z toho vyplýva priaznivé pôsobenie čajovej drogy na choroby pečene a žlčových ciest, na poruchy trávenia a látkovej výmeny. Hojivé, sťahujúce, protizápalové a dezinfekčné účinky sa dobre uplatňujú tiež vhodným aplikovaním zvonka, ďalej na výplachy pri silnej nádche, pri zápaloch mandlí a dutiny úst aj proti plesniam. Repíkové obklady a kúpele možno odporučiť aj pri kožných zápaloch a ekzémoch. Čajový nálev je nielen veľmi osviežujúci, najmä studený za letných horúčav, ale dokáže podporne regulovať činnosť čriev a žlčníka. Preto sa táto bylina dostala na popredné miesto do arzenálu receptúr ľudového liečiteľstva a zostala súčasťou niektorých hromadne vyrábaných liečivých čajov a ústnych prípravkov.

Repík sa široko uplatňuje aj v kozmetike ako súčasť hojivých a protizápalových mastí a pleťových vôd. Z uvedených prípravkov je možné odporučiť tradičnú Repíkovú masť na podráždenú pleť, jazvy, kŕčové žily a zápaly, prírodný polomastný detský krém s repíkom na pleť malých i veľkých ekzematikov. Ako čistiacu bylinnú vodu na problémovú pleť v dospievaní, ľahšie formy akné a regeneračnú bylinnú masť na pleť s prejavmi lupienky. Veľmi známim je aj detský kúpel v repíkovom odvare na potlačenie plienkových zaparenín a podráždenej pokožky. Pri plienkových zapareninách je dobre účinná aj Dr.Dudek - Tradičná REPÍKOVÁ MASŤ.

Mimoriadne účinky repíka na chorú pečeň boli oceňované už v antickom staroveku a prejavom úcty k hlavnému druhu tejto nenápadnej liečivky je vznešený prívlastok "eupatoria" v jeho latinskom názve. Vraj bol takto označený na počesť maloázijského kráľa a znalca protijedov Mithridata VI. Eupator asi sto rokov po Kristovi.

V našich krajoch je tento druh repíka, rozšírený v celej Európe i západnej Ázii, označovaný ako lekársky. Jeho slovenský botanický názov sa neviaže k repe ani ku klincu, má totiž staroslovanský pôvod a označuje mimoriadnu schopnosť semien lepiť sa na srsť zvierat aj oblečenie ľudí podobne ako semeno lopúcha. Preto v starých herbároch nájdete lopúch pod názvom repík a ten zase pod označením repíček. Tento názov doteraz pretrváva ako ľudový, zatiaľ čo botanici pod ním poznajú už celkom inú rastlinu, ktorá nemá liečebné účinky. Z celkovo desiatich známych a tiež liečivých druhov repíka u nás ešte na juhu rastie teplomilný repík vonný. Jeho účinky sú podobné, odlišuje sa len výrazným terpentýnovým pachom listov. Bežnejšie repík lekársky sa vyskytuje prevažne na suchých a slnečných miestach s vápencovým a sprašovými podkladom, na južných krovinatých stráňach, suchších lúkach a pastvinách od nížin do podhoria. Voči stanovišti je dosť vyberavý, a preto nie je ľahké jeho presádzanie a umelé pestovanie. Ak sa to podarí, potom dosahuje v poľných kultúrach výšku až jeden meter a zberá sa mechanizáciou. Poskytuje však drogu horšej kvality. To dobre vedeli staré bylinkárky, a preto príliš neusilovali o jeho presádzanie do domácich záhradiek a radšej si pre neho chodili do vzdialenej, prirodzenej lokality.

Repík síce pripomína malú divozel a je tiež na dotyk plstnatý, ale na rozdiel od tejto byliny ho zvyčajne vo vysokej tráve letných lúk ľahko prehliadnete. Kvitnúca vňať je možné trhať v období od júna do augusta a sušiť zavesenú v kyticiach alebo voľne rozprestretú v tieni za teploty do 40 ° C. V čajovom náleve má osviežujúci horkastú chuť a zlatú až červenkastú farbu.

REPÍKOVÁ MASŤ - silne sťahujúcA, hojivÁ, regeneračnÁ. VÝBORNÁ PRI ZAPARENINÁCH, EKZÉME, HEMOROIDOCH A KRČOVÝCH ŽILÁCH

Presmerovanie na www.lekarenmaraton.sk

VIDEO-PREZENTÁCIA