NECHTÍKOVÁ MASŤ

NECHTÍKOVÁ MASŤ - VŠESTRANNÁ STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU

NECHTÍKOVÁ MASŤ

 

Nechtíková masť má univerzálne využitie takmer na akékoľvek kožné problémy. Poskytuje ochranu suchej, citlivej a podráždenej pleti a hodí sa na každodenné ošetrenie rúk ako ochranný a reparačný mastný krém. V zimnom období je vhodnou ochranou pleti pred mrazom pre dospelých aj pre deti. Nechtíková masť pomáha tiež pri rezných ranách, odreninách alebo popáleninách a podporuje hojenie.

Nechtíková masť funguje aj na zle hojace sa rany, pomáha vyhojiť pooperačné jazvy. Masť je možné používať aj na masáže. Jemná pravidelná masáž od členkov smerom ku kolenám priaznivo pôsobí na cievy dolných končatín, kŕčové žily a uľavuje bolestiam nôh. Účinné látky z nechtíka majú upokojujúce a regeneračné účinky, potláčajú zápalové procesy a podporujú prekrvovanie kože.

Nechtíková masť je tiež vhodná pri hemoroidoch či preležaninách. Tradičná nechtíková masť je 100% prírodná a neobsahuje žiadne chemické prísady.

Použitie: Mazanie kože a postihnutých miest, masáže. Denný krém na ruky i tvár nielen v zimnom období.

Zloženie: liehový extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, levanduľová silica, vitamín E, včelí vosk(nebielený), bravčová masť(šetrne topená v pare a odstredená).

Objem: 30 ml / 50 ml

KÚPIŤ V E-SHOPE   KÚPIŤ V LEKÁRNI

 

[kkstarratings]Čo hovorí ľudová múdrosť:

Nechtíková masť má dlhú tradíciu, skôr sa vyrábala v každom sedliackom dome po domácky. Kvety mesiačikov sa vyznačujú sýtožltou až červenooranžovú farbou. Za účelom čo najvyšších účinných látok bol vyšľachtený plnokvetý kultivar a pre svoju výraznú farbu bol nazvaný Plameň. Nechtík lekársky má široké a vyvážené spektrum účinných látok (napr. Karotenoidy, silice, saponíny, slizy, alkoholy faradiol a arnidiol, horčiny kalenden a kalendulin, kyselinu salicylovú). Vo forme obkladov, kúpeľov a v tradičných mastiach priaznivo ovplyvňuje drobné kožné defekty, ekzémy, jazvy, kŕčové žily, plesne a urýchľuje obnovu poškodenej pokožky.

Levanduľová silica urýchľuje hojenie kožných buniek pri popáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje.

Vitamín E má regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojuje podráždenia a zlepšuje hojenie. Včelí vosk zjemňuje a zmäkčuje pleť, nie je umelo vybielený a neobsahuje teda žiadne stopy chemických látok.

AKO VYROBIŤ NECHTÍKOVÚ MASŤ ?

Mohlo by Vás tiež zaujímať: Tradičná Repíková masť