Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Klinicky testované účinky a dermálna tolerancia

Bez chemických prísad a konzervantov

zdieľanie

fanúšikovia

AKCIA V E-SHOPE
Nechtíková masť - Dr.Dudek

NECHTÍKOVÁ MASŤ - Dr.Dudek

  • vhodná pre citlivú, suchú a normálnu pleť
  • regeneračné a obnovujúce účinky
  • hojenie drobných praskliniek a oderov
  • granulačné a epitelizačné schopnosti
  • urýchlenie rastu kožných buniek
  • lepšie hojenie jaziev(naj. s tlakovou masážou)
  • výborné ako ochrana pleti v zimnom počasí(lyžovačka)
  • úľava pri krčových žilách
  • vysoká regenerácia rúk po práci

Zloženie: extrakt z kvetov nechtíka lekárskeho, včelí vosk, levanduľová silica, vitamín E, tavená odstredená masť.

Objem: 30ml a 50ml

Lekcia z herbára:

Nechtík lekársky(Calendula officinalis L.) - bylina na všestranné použitie

Oranžové kvety nechtíka obsahujú pomerne široké a vyvážené spektrum účinných látok (najmä karotenoidy, silice, saponíny, slizy, alkoholy faradiol a arnidiol, horčiny kalenden a kalendulin, kyselinu salicylovú), ktoré vnútorne pôsobia protizápalovo, obmedzujú rast baktérií, podporujú vylučovanie žlče a potenie, uvoľňujú svalové napätie, upokojujú podráždenie a znižujú krvný tlak. Zmierňujú problémy astmatikov a ekzematikov a ťažkosti s menštruáciou, s činnosťou pečene a s trávením. V obkladoch, kúpeľoch a tradičných mastiach priaznivo ovplyvňujú drobné kožné defekty, ekzémy, jazvy, kŕčové žily a plesne, pretože urýchľujú obnovu poškodenej pokožky. Odvar aj šťava z kvetov nechtíka našli v ľudovej medicíne uplatnenie pri domácej starostlivosti o kožné zápaly a poranenia, jazvy, kŕčové žily, popáleniny, plesne, omrzliny, zapareniny a vredy predkolenia. Odovzdávaná generačná skúsenosť našim predkom umožnila nájsť vhodný nosný a priaznivý základ pre účinné látky. Stačilo vylúhovať čerstvé alebo sušené kvety nechtíka v horúcej nesolenej masti. Takto vyrábaná univerzálna domáca masť sa používala nielen na rôzne problémy, ale aj na bežné ošetrenie upracovaných končatín a všestrannú ochranu pokožky pred slnkom, mrazom a nepohodou.

Včelí vosk

Zjemňuje a zmäkčuje pleť.

Levanduľová silica (Lavandulae aetheroleum)

tíši bolesti hlavy pri migrénach, využíva sa pri nespavosti, pri svalových a reumatických ťažkostiach. Urýchľuje hojenie kožných buniek pri popáleninách a drobných poraneniach. Kožu dezinfikuje a regeneruje. Odpudzuje hmyz. V kúpeli odstraňuje psychickú aj fyzickú únavu. Z technologického hľadiska je využívaná ako prírodný konzervant a stabilizátor.

Vitamín E

Regeneračný účinok na poškodenú kožu, upokojenie podráždenie, zlepšenie hojenia, veľmi často využívaný tiež vo farmaceutickom priemysle do hojivých mastí a krémov. Navyše pôsobí aj ako prírodný antioxidant - zabraňuje predčasnému žltnutiu masti.

NECHTÍKOVÁ MASŤ - 100% PRÍRODNÁ, REGENERAČNÁ, ochrannÁ

Presmerovanie na www.lekarenmaraton.sk

gallery/podklad na uvod nechtik mini