Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Dr.Dudek - Tradičná prírodná kozmetika

Klinicky testované účinky a dermálna tolerancia

Bez chemických prísad a konzervantov

zdieľanie

fanúšikovia

AKCIA V E-SHOPE
Kostihojová masť - Dr.Dudek

KOSTIHOJOVÁ MASŤ - Dr.Dudek

  • vhodné pre každý typ pokožky(vrátane s lupienkou a ekzémom)
  • masáže a povrchové ošetrenie nahmoždenín, pomliaždenín, boľavých svalov, vyrónov, šliach a kĺbov,
  • výborná následná starostlivosť o zlomeniny
  • doplnková starostlivosť pri reumatických problémoch
  • regenerácia pokožky pri drobných oderoch spojených s pomliaždením alebo zlomeninou
  • zvýšený účinok pri použití s Tradičným KOSTIHOJOVÝM MAZANÍM

Zloženie: extrakt z koreňa kostihoja lekárskeho, feniklová a anízová silica, včelí vosk, vitamín E, tavená odstredená masť

Objem: 50ml

Lekcia z herbára + skúsenosti z tradičného ľudového liečiteľstva:

Kostihoj lekársky(Symphytum officinale L.) - k starostlivosti o pomliaždeniny a zlomeniny

Zdanlivo banálne narazeniny či pomliaždeniny si väčšinou spôsobíme pri domácich prácach, záhradníčení či pri rekreačnom športovaní. Účinnú pomoc s naozaj nepríjemnými dôsledkami nakopnutých palcov, tenisových lakťov a zmrznutých ramien ponúka kostihoj lekársky.

Kostihoju sa dobre darí na vlhkých lúkach. Vyznačuje sa veľkými, podlhovastými a drsne chĺpkatými listami, mohutnou až metrovou stonkou a zhlukom zvonkovitých, drobných kvetov farby tmavo fialovej, ružovej ale aj biele. Jeho rozoklaný, silný koreň dosahuje podobne ako pri chrene značnej dĺžky, čo byline umožňuje čerpať živiny a minerály aj z hlbších vrstiev pôdy. Koreň je na povrchu čierny a na reze biely a slizký. Pred snahou o jeho pestovanie na záhradke vopred varujeme, pretože sa jedná o typicky burinnú rastlinu s výraznou rastovou schopnosťou, ktorá vytlačí všetko ostatné a je ťažké sa jej zbaviť.

Starí bylinkári a lekárnici dobre vedeli, že vylúhovanie, uchovávanie a prenos účinných látok z kostihojového koreňa do postihnutých tkanív je najvhodnejšia tavená odstredená bravčová masť, ktoré je doposiaľ perspektívnym nealergizujúcím základom zdravotnej kozmetiky. Preto si aj dnes môžeme v lekárni alebo predajni bylín zakúpiť tradičnú Kostihojovú masť, obsahujúcu tiež včelí vosk, osviežujúcu anízovú a fenyklovú silicu a regeneračne pôsobiaci vitamín E. Masť stále patrí medzi veľmi známe a obľúbené domáce prípravky, používaný na ošetrovanie nahmoždenín, pomliaždenín, boľavých svalov , šliach a kĺbov, výronov, stavov po zlomeninách a reumatických problémov. Z koreňa kostihoja sa vyrába tiež tekutý masážny prípravok, ktorý podporuje pôsobenie masti a väčšinou sa používa formou obkladu. Predáva sa pod názvom Dr.Dudek - Tradičné KOSTIHOJOVÉ MAZANIE.

Predmetom zberu je koreň, ktorý sa vyrýva najlepšie na jeseň po ukončení vegetačného cyklu. Po umytí prerezaní príp. rozreže na koláčiky a suší sa pri teplote do 40 ° C. Suchej časti sa ďalej drvia alebo melú. Neprané koreň je možné skladovať pre ďalšie využitie v chlade a v piesku.

V koreni sú obsiahnuté látky, ktoré priaznivo pôsobia na pomliaždené alebo natiahnuté svaly, šľachy a kĺby, urýchľujú hojenie a obnovu poškodené tkanivo a majú antiseptické, protizápalové a prekrvujúce účinky. Sú to predovšetkým dusíkatý alantoín, alkaloidy, organický vápnik, draslík a fosfor, slizy, triesloviny, cukry, organické kyseliny a vitamíny A, B12 a C. Komplexný výskum byliny však nebol dokončený a droga nebola zaradená medzi rastlinná liečivá. Dôvodom sú obavy z jedovatosti časti obsiahnutých alkaloidov v prípade vyšších dávok pri vnútornom užití. V pozadí sú zrejme aj záujmy veľkovýrobcov syntetického alantoínu. Preto je o kostihoj záujem skôr zo strany výrobcov zdravotnej biokozmetiky a ľudových liečiteľov. Ich rady na vnútorné užívanie je preto lepšie pominúť.

KOSTIHOJOVÁ MASŤ - 100% PRÍRODNÁ starostlivosť o pohmoždeniny, zlomeniny, MODRINY a regeneráciU pokožky AJ PO ÚRAZOCH

Presmerovanie na www.lekarenmaraton.sk

gallery/kostihoj mini